Türkiye Cumhuriyeti

Prag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Sayın Cihad Erginay’ın Çek Cumhuriyeti’ndeki Toplumumuza Yönelik Bayram Mesajı , 29.08.2011

 Çek Cumhuriyeti’nde Ramazan Bayramını karşılamaya hazırlanan toplumumuzun değerli mensupları;

Kutsal değerlerimiz ışığında toplumsal dayanışmanın ve kaynaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bir Ramazan Bayramını daha karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Birlik, beraberlik, barış, kardeşlik, hoşgörü ve vefa gibi çok anlamlı değer ve duyguları içinde barındıran bir Bayramı daha büyüklerimiz, gençlerimiz ve çocuklarımızla paylaşacak olmanın coşkusu içerisindeyiz.

Vatanımızdan, dost ve akrabalarımızdan uzakta olduğumuz zamanlarda Bayramlarımızın kaynaştırıcı özelliği daha da öne çıkmaktadır. Özellikle Çek Cumhuriyeti gibi, bazı Avrupa ülkelerine kıyasla az sayıda vatandaşımızın yaşadığı bir ülkede, dayanışma içinde olmayı çok önemsiyoruz. Bayramlaşma geleneğimizin bu dayanışmayı gerçekleştirmeye vesile olmasını sağlamak amacıyla, Büyükelçiliğimizde 30 Ağustos, Salı günü saat 12:00-14:00 arasında düzenleyeceğimiz yemekli bayramlaşmada Çek Cumhuriyeti’ndeki tüm toplumuz mensuplarını aileleri ile birlikte ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, 30 Ağustos Zafer Bayramımızla aynı güne rastlayan Ramazan Bayramımızı çifte Bayram coşkusuyla sağlık, huzur, mutluluk, barış ve kardeşlik içerisinde geçirmenizi temenni eder, en iyi dileklerimi sunarım.

 

 

                                                                                                          Cihad Erginay            

                                                                                                             Büyükelçi