Türkiye Cumhuriyeti

Prag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Cihad Erginay'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı , 28.10.2011

BÜYÜKELÇİ SAYIN CİHAD ERGİNAY’IN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

 

 

Prag, 29 Ekim 2011

 

 

Değerli Vatandaşlarımız,


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 29 Ekim 1923 günü ilan edilmiş olan Cumhuriyetimizin 88. kuruluş yıldönümünü sizlerle birlikte coşkuyla kutlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

 

Başta güzel vatanımızı bizlere emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.


Genç ve dinamik insan gücümüzün yarattığı değerli kaynaklarla ekonomik kalkınmasını hızla sürdüren, uluslararası toplumun saygın bir üyesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 88. yıl dönümünü kutlamak hepimiz için gurur vesilesidir.

 

Türkiye, bölgesinde ve dünyada barış, istikrar ve huzur için sorunların çözümünde rol oynayan bir güç olmaya; uygarlıklar, kültürler ve dinler arasında diyalog ve uyum sağlama çabalarına katkıda bulunmaya devam etmektedir.


Sizler, Türkiye Cumhuriyeti ve Çek Cumhuriyeti arasındaki en önemli bağı oluşturmaktasınız. Bu ülkenin ekonomisine, toplumsal yaşamına çeşitli alanlarda yapıcı katkılarda bulunmanız hepimizi mutlu etmektedir. Çek toplumu ile uyum halinde rahat, huzur ve güven içinde yaşamanızdan dolayı büyük memnuniyet duymaktayız. Parçası olduğunuz bu hayatın içindeki etkinlik ve rollerinizin artarak sürekli biçimde devamını temenni ederim.


Siz Değerli Vatandaşlarımızın, Cumhuriyet Bayramınızı içtenlikle kutlar, hepinize esenlik, refah ve mutluluklar diler, saygılarımı sunarım.

      Cihad ERGİNAY

                                                                                                                  Büyükelçi