Türkiye Cumhuriyeti

Prag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Türk Girişimcileri Toplantısı , 29.02.2012

Türk Girişimcileri Toplantısı Büyükelçiliğimiz Ticaret Müşavirliği’nce 25 Şubat 2012 tarihinde Çek Ticaret Odası’nda düzenlenmiştir. Çek Cumhuriyeti Türk İşadamları Derneği, Genç Türk İşadamları Derneği ve Türk-Çek Dostluk Derneğinin de ortak düzenleyici olduğu toplantıya yaklaşık 50 kadar işadamımız katılmıştır. Toplantıda, katılımcılara Türkiye-Çek Cumhuriyeti arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler, yurtdışındaki işadamlarımıza sağlanan devlet destekleri konusunda bilgilendirilme yapılmış, ayrıca işadamlarımızın Çek Cumhuriyeti’ndeki faaliyetleri sırasında karşılaştıkları sorunlar ve çözüm yolları ile firmalarımızın performanslarının ve verimliliklerinin artırılması için yapılması gerekenlere ilişkin istişarelerde bulunulmuştur.

 

Toplantıya aynı zamanda bu sene mezun olacak Charles Üniversitesi Türkoloji Kürsüsü öğrencileri de davet edilmişler ve girişimcilerimize tanıştırılmışlardır.

 

Söz konusu toplantının geleneksel olarak her yıl düzenlenmesi öngörülmektedir.

 

Toplantıya katılarak bilgi ve tecrübelerini Büyükelçiliğimiz ve diğer girişimcilerimiz ile paylaşan, sorunlara ve potansiyellere dikkat çeken tüm işadamlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.