Türkiye Cumhuriyeti

Prag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Cihad Erginay'ın Zafer Bayramı Mesajı. , 30.08.2012

Çek Cumhuriyeti’ndeki toplumumuzun değerli mensupları;

Ulu önder Atatürk’ün Başkomutanlığında, yüce ulusumuzun kazanmış olduğu büyük zaferin 90. yıl dönümünü idrak etmenin haklı gururu ve mutluluğu içindeyiz.  

İstiklal Savaşımızın en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos, Ulusumuzun hür ve bağımsız yaşamak uğruna verdiği topyekun mücadelenin kesin zaferle sonuçlandığı gündür. Kazandığımız bu zafer sadece milletimiz için değil,  aynı zamanda özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi veren tüm milletler için esin kaynağı olmuştur.  

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk'ü, silah ve dava arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, bu duygu ve düşüncelerle, ailem ve Büyükelçiliğimizdeki tüm mesai arkadaşlarımla birlikte Zafer Bayramınızı bir kez daha kutluyorum.                                                                                                                                                                                                                        Cihad Erginay                                                                                                                            Büyükelçi