Türkiye Cumhuriyeti

Prag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Cihad Erginay’in Kurban Bayrami Mesaji. , 24.10.2012

Çek Cumhuriyeti’nde Kurban Bayramını karşılamaya hazırlanan toplumumuzun değerli mensupları;  

Mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, bu bayramın sevgi, hoşgörü ve dostluğu pekiştiren yeni bir vesile olmasını temenni ediyorum.
 
Yaşamımızda önemli bir yer taşıyan bu özel Bayram günleri, birbirimizi daha iyi anlayabilmek, muhabbet içerisinde hoşgörü, sevgi ve saygı atmosferini hakim kılmak için bizlere iyi birer fırsat vermektedir. 

Çek Cumhuriyeti’ndeki Türk toplumu olarak her birimizin münferit başarılarının esasen toplumumuzun kolektif imajına olumlu yansımaları olduğunu görmenin mutluluğuyla,  dayanışma içinde hareket edebilmenin, haklarımızı tek yumruk olarak savunmanın ve bizlerin ayrılmaz parçası olan hoşgörü kültürünü burada da yaymanın ne kadar önemli olduğunu bu Bayram dolayısıyla bir kez daha belirtmekte yarar görüyorum. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, ailem ve Büyükelçiliğimizdeki tüm mesai arkadaşlarımla birlikte Bayramınızı bir kez daha kutlar, bu özel günleri sağlık, huzur, mutluluk, barış ve kardeşlik içerisinde geçirmenizi temenni eder, en iyi dileklerimi sunarım.     

                                                                                                          Cihad Erginay     
                                                                                                             Büyükelçi