Türkiye Cumhuriyeti

Prag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Sayin Cihad Erginay’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami Mesaj. , 29.10.2012

Değerli Toplum Mensuplarımız,


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 29 Ekim 1923 günü ilan edilmiş olan Cumhuriyetimizin 89. kuruluş yıldönümünü sizlerle birlikte coşku ve gururla kutlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

 

Başta güzel vatanımızı bizlere emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.


Yükselen siyasi ve ekonomik gücü, etkin dış politikası ve ilerleyen demokratik standartlarıyla uluslararası alandaki ağırlığı giderek artan Türkiye Cumhuriyeti’nin 89. yıl dönümünü kutlamak hepimiz için gurur vesilesidir.

 

Çek Cumhuriyeti’ndeki Türk toplumunun değerli mensupları olarak sizlerin Çek toplumuna siyasi, ekonomik ve kültürel alanda önemli katkılarda bulunduğunuzu görmekten mutluluk ve gurur duyuyorum. Bu ülkede elde ettiğiniz başarılar Türk ve Çek halkları arasındaki ilişkilerin sağlamlaşması açısından büyük önem taşımaktadır. Gururla temsil ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatları olarak, dayanışma içinde başarılarınızın artarak devamını temenni ederim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, ailem ve Büyükelçiliğimizdeki tüm mesai arkadaşlarımla birlikte, siz Değerli Toplum Mensuplarımızın, Cumhuriyet Bayramınızı içtenlikle kutlar, hepinize esenlik, refah ve mutluluklar diler, saygılarımı sunarım.

 

                                                                                                                            Cihad ERGİNAY

                                                                                                                                  Büyükelçi