Türkiye Cumhuriyeti

Prag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Cihad Erginay’ın Ramazan Bayramı Mesajı , 07.08.2013

Çek Cumhuriyeti’ndeki değerli toplum mensuplarımız,

 

Ülkemizden uzakta, Çek Cumhuriyeti’nde bir Ramazan Bayramını daha karşılamaya hazırlanıyoruz.

 

Bayramlar, milli değerlerimiz ve aile bağlarımızın canlı tutulması ve güçlendirilmesine vesile olan kutsal günlerdir. Bayramlar, aynı zamanda, birlik, beraberlik ve dayanışmaya vurgu yapan toplumsal değerlerimizin en önemli yansımasını da oluşturmaktadır. Bu açıdan, bayramlarımızın yurtiçinde olduğu kadar, yurtdışında da kutlanması, sahip olmaktan kıvanç duyduğumuz değerlerimizin korunması, güçlendirilmesi ve yeni nesillere aktarılması açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Çek Cumhuriyeti’nde yaşayan Türk toplumu olarak, aramızdaki birlik ve beraberliği her daim korumanın önemini bir kez daha vurgulamak isterim. Bu beraberlik, ülkemizden uzakta varlığımızı güçlendirmenin en önemli koşulunu oluşturmaktadır.

 

Daha önceki bayramlarda olduğu gibi, bu bayramı da aramızdaki sevgi, saygı ve hoşgörünün pekişmesine, paylaşma ve dayanışma ruhunun tesis edilmesine imkan verecek şekilde kutlayacağımıza inanıyorum.

 

Bu vesileyle, bayramın getirdiği sevinç ve mutluluğu paylaşmak üzere, aşağıda adresi sunulan Büyükelçiliğimiz İkametgahında 8 Ağustos 2013 Perşembe günü 17:00-19:00 saatlerinde düzenleyeceğimiz bayramlaşmada Çek Cumhuriyeti’ndeki tüm toplum mensuplarımızı aileleri ile birlikte ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, ailem ve Büyükelçiliğimizdeki tüm mesai arkadaşlarım adına, Ramazan Bayramınızı bir kez daha kutlar, bu özel günleri sağlık, huzur, mutluluk, barış ve kardeşlik içerisinde geçirmenizi temenni eder, en iyi dileklerimi sunarım.

 

 

Cihad Erginay

Büyükelçi

 

Adres: Pevnostni 3, 16000, Prag 6.