Türkiye Cumhuriyeti

Prag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Burno Fahri Konsolosluğumuzun Faaliyete Geçmesi , 28.02.2014

Görev bölgesi Güney Moravya ile Zlin olan Burno Fahri Konsolosluğumuz 27 Şubat 2014 tarihinde yapılan resmi törenle açılmıştır.

Fahri Konsolosumuz Martin Cernousek’e atama belgelerinin tevdi edildiği törene, aralarında Güney Moravya Valisi Michal Hasek, Zlin Belediye Başkanı Miroslav Adamek, Ostrava Fahri Konsolos adayımız eski İçişleri Bakanı Martin Pecina, Çek Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Bölümü Direktörü Büyükelçi Michal Kral, Protokol Bölümü Direktör Vekili Margita Fuchsová'nın da bulunduğu üst düzey Çek yetkililer ile Burno’da mukim diğer Konsoloslar/Fahri Konsoloslar, yerel makamların diğer temsilcileri, işadamları ve vatandaşlarımızdan oluşan yaklaşık 100 kişilik bir davetli topluluğu katılmıştır. Törende ayrıca, medya temsilcileri hazır bulunmuş ve Çek televizyonu çekim yapmıştır.

Çek Cumhuriyeti’ndeki ilk Fahri Konsolosluğumuz olan Burno Fahri Konsolosluğumuzun ülkemiz ile Çek Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin gelişmesi açısından bir köprü vazifesi göreceği, ayrıca görev bölgesindeki vatandaşlarımıza önemli hizmetler vereceği değerlendirilmektedir.

Fahri Konsolosluğumuzun iletişim bilgilerine Büyükelçiliğimiz websitesinden ulaşılması mümkündür.

Çek Cumhuriyeti’ndeki toplum mensuplarımıza saygıyla duyurulur.