Türkiye Cumhuriyeti

Prag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Yurtdışı Seçmen Kütüğünün Güncelleştirilmesi , 01.07.2014

Değerli vatandaşlarımız,

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın önümüzdeki dönemde ülkemizde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanabilmek için “yurtdışı seçmen kütüğü”nde kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan seçmenlerin seçmen kütüğündeki kayıtları 2 Temmuz 2014 Çarşamba günü Türkiye saati ile 08:00‘de Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından kurulun internet sayfasında (www.ysk.gov.tr ) ilan edilecektir. YSK’nın internet sayfasında ilan edilen yurtdışı seçmen kütüğünün ilanı 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü Türkiye saati ile 17:00’de sonlandırılacaktır.

Yurtdışı seçmen kütüğünde ismi bulunmayan vatandaşlarımız ile adres kayıtlarında düzeltme veya yerleşim yeri değişikliği talep eden vatandaşlarımızın 9 Temmuz Çarşamba günü Türkiye saati ile saat 17:00’ye kadar Büyükelçiliğimize başvurmaları mümkündür.

Bu tarihten sonra yapılacak olan adres düzeltme başvurularının Büyükelçiliğimizce kabul edilmesi mümkün olmayacaktır.

Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi, adres beyanında bulunmak isteyen vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere, hafta içi çalışma günlerine ilaveten, 5-6 Temmuz 2014 (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde saat 10:00-17:00 arasında da açık tutulacaktır.

Çek Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

T.C. Prag Büyükelçiliği