Türkiye Cumhuriyeti

Prag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Yurtdışındaki Gençlerimiz Için Gençlik Kampları Programı , 05.05.2015

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından her sene düzenlenen doğa ve deniz kamplarına bu sene yurtdışında yaşayan gençlerimiz de katılabileceklerdir.  

Sözkonusu gençlik kampları, 22-28 Temmuz, 31 Temmuz-06 Ağustos ve 09-15 Ağustos 2015 tarihleri arasında birer haftalık dönemlerde Antalya, Bolu, Kırşehir, Kastamonu, Mersin ve Hatay illerindeki kamplarda düzenlenecektir. Kamplar, 12-14 yaş grubundaki gençler için deniz, 15-17 ve 18-22 yaş grubundaki gençler için doğa kampı olmak üzere iki ayrı seçenekle ve kız-erkek öğrenciler için ayrı dönemlerde düzenlenecektir.

Kamplarla ilgili ayrıntılı bilgiye http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşılması mümkündür.

Kamplara başvurular 7 Mayıs 2015 tarihinden itibaren “Memleketim” isimli portalın (www.memleketim.gov.tr)  Gençlik Köprüsü > Gençlik Kampları menü başlıkları üzerinden online olarak yapılabilir. Başvuru dönemi 24 Mayıs 2015 tarihinde sona erecektir.

Başvurularda ağırlıklı olarak gençlerimizin okul başarısı değerlendirmeye alınacak, belirli koşullarda kardeşlerin kamplara birlikte katılımına imkan tanınacaktır. Gençlerimizin hangi kamplara yerleştirildiği Haziran ayı başında açıklanacaktır.

Başvurusu kabul edilen gençlerimizin sadece uçak bileti bedellerini üstlenmesi beklenmekte olup, Türkiye’ye varışlarından sonraki her türlü ulaşım, barınma ve yemek bedelleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacaktır.

Toplum mensuplarımıza saygıyla duyurulur.