Türkiye Cumhuriyeti

Prag Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

“memleketim” Portali Vatandaşlarimizin Hizmetine Sunulmuştur , 16.06.2015

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız arasında güçlü bir iletişim ağı kurulması, ülkemiz ve vatandaşlarımız arasında bir köprü oluşturulması ve vatandaşlarımıza daha etkin hizmet sunulması amacıyla “Memleketim” adıyla bir iletişim portalı oluşturulmuş olup, vatandaşlarımızın kullanıma sunulmuştur. 

“Memleketim” portalıyla, yurtdışında yaşayan gençlerimizin, gençlik kamplarında misafir edilmesi, yurtdışındaki çocuklarımıza Türkçemizi daha etkin öğretmek için uzaktan öğrenim tekniğiyle Türk dili ve Türk kültürü dersleri verilmesi, gençlerimize staj imkanları sunulması, vatandaşlarımızı ilgilendiren her konudaki bilgi notları, videolar ve e-kitapların ücretsiz olarak üyelere açılması, “Postacı” isimli modül üzerinden bir iletişim ağı oluşturulması, Çağrı Merkezi üzerinden tüm aile bireylerine “aile danışmanlığı” hizmeti verilmesi amaçlanmaktadır. “Memleketim” portalı üzerinden 7/24 yayın yapan “Memleketim FM”de, önümüzdeki dönemde, müzik yayınlarına ek olarak yurtdışındaki vatandaşlarımıza yönelik canlı yayınlar yapılması; keza, online mağaza “Türk Bakkalı” ile vatandaşlarımızın diledikleri ürünleri sipariş edebilecekleri bir altyapının kurulması öngörülmektedir.

Sözkonusu portalın, zaman içerisinde sağlanan geri dönüşler ve yönlendirmelerle daha da güçlendirilerek vatandaşlarımız için önemli bir iletişim ve referans kaynağı olması arzu edilmektedir. Memleketim” sayfalarına üye olmadan bağlanılabilmekte, bununla birlikte gençlik kamplarına katılma, uzaktan eğitim, staj ve kariyer imkanlarına başvuru gibi modüllere erişim için üye olmak gerekmektedir.

Sözkonusu portala “http://memleketim.gov.tr” adresi üzerinden ulaşılabilir.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

T.C. Prag Büyükelçiliği